MIND Programı Nedir?
Yenilik tasarlanabilir mi? Yenilenen dünyanın ürün geliştirme süreçleri, tasarım, teknoloji, iş kararları, yönetim ve pazarlama konularında daha analitik ve multi-disipliner bir hakimiyet gerektiriyor. İnovasyon Tasarımı olarak adlandırdığımız bu program ile pazarlama, ürün, yönetim ve tasarım alanında kendini geliştirmiş, yeni dünyanın dinamiklerine açık ve ürün geliştirme donanımına sahip kişileri yetiştiriyoruz.

MIND Kimler İçin?

Tasarımcılar
Tasarımcılara araştırma becerisi kazandırmak ve birer ürün yöneticisine dönüştürebilecek yönetim becerilerine, marka ve pazar algılarını arttıran ders içerikleri.
Ürün Yöneticileri
Tasarımın algılanabilirliği, araştırılabilmesi ve yönetilebilmesi süreçlerine odaklanan ve yaratıcı düşünme becerilerinin geliştirilmesine yönelik program.
Pazarlamacılar
Metrikleri her geçen gün değişen bir pazarlama dünyasında, tasarımın yeri ne olabilir? Ürün ve Tasarımın pazarlama dinamikleri ile ilişkileri ve içerik oluşturmadaki etkisi.
İnovasyon Tasarımı Nedir?

Bugünün yenilik ihtiyaçlarına doğrudan cevap verebilen, analitik beceriler gerektiren yeni ve multi-disipliner yaklaşım.

İnovasyon Tasarımcısı Kimdir?

Yeni ürün dünyasında tek alanda uzmanlaşan kişiler yerini farklı alanlardaki araçların desteği ile belirli bir seviyede çıktı üretebilen kişilere bırakmaktadır.

İnovasyon tasarımcısı olarak tanımladığımız kişiler de Ürün, Pazarlama, Tasarım ve Yönetim alanlarında bir ürünün yaşam döngüsü için gerekli çıktıları üretebilecek yetkinliklere sahip olan kişidir.

Neden İnovasyon Tasarımcısı?

Yeni ürün geliştirme dünyasının neden böyle bir tanıma ihtiyaç duyduğunu IOX'in Youtube Kanalında Caner Aras İnovasyon Tasarımcısı Kimdir? videosunda anlattı. Yeni dönemin ihtiyacı yeniliği tasarlayabilen farklı alanlarda bilgi ve deneyim sahibi kişiler için inovasyon tasarımcısı tanımını kullanıyoruz.

Eğitim Sunumu

Eğitim Sunumunu İndir
Eğitim konularının detayları için eğitim sunumunu indirin.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Rakamlarla MIND

8
Hafta
16
Eğitmen
24
Konu
12
Workshop
MIND Ne Zaman Başlıyor?
MIND programı 1 Mart - 26 Nisan 2019 arası düzenlenecek ve dersler her Cuma günü 13:00-19:00 arası gerçekleşecektir. Lokasyon ve eğitmen bilgileri 15 Ocak tarihinde açıklanacak.

Eğitim İçeriği

Ürün
Sektör profesyonellerinden ürün geliştirme süreçlerinde karşılaşılan
sorunlara odaklanan eğitim içeriği.
Ürün Yönetimi
İş, Tasarım ve Teknoloji...

Yeni dünyanın ürün yönetim süreci, bu 3 konuya hakim, ürünün kullanıcılarını tanıyan yeni dönemin orkestra şeflerinin günlük rutinlerine odaklanıyoruz.
Kurumsal İnovasyon
“Kurumlarda yenilik yapmak: Başımıza icat çıkarma”
Şirketlerdeki inovasyon çarklarının kurumdaki onlarca engelleyici mekanizmaya rağmen nasıl hayata geçirileceği ve inovasyon kültürünün nasıl oluşturulabileceğini öğreneceğiz.
İnovasyon Stratejisi
Yenilik fırsatı arayışı…

Şirketlerdeki inovasyon fırsatı arayış sürecinde değer yaratacak yeniliklerin peşinden gitmenin yöntemlerini ve sağladığı faydayı öğreneceğiz.
Müşteri Yönetimi
Müşteriyi daha iyi bir müşteriye dönüştürmek: Customer Success
Müşterinin sadece şikayetlerini cevaplamak değil proaktif olarak şikayet oluşmadan çözüme ulaştırmak ve müşteriye daha iyi bir müşteriye dönüştüren “Customer Success Manager” dönemini inceliyoruz.
MVP - Minimum Viable Product
Minimum efor ile maksimum öğrenim..

Ürün geliştirme sürecinde hızlıca hedef kitleden feedback alabilmek ve ürüne pazarda bir ihtiyaç olup olmadığını anlamak için geliştirdiğimiz MVP kavramına odaklanıyoruz.
Çevik Geliştirme
“Çok acil olarak değil ama çabuk çabuk”
İşleri mikro parçalara bölüp kullanıcı hikayelerine dönüştürüp detaylandırarak, bu parçalarla da özgürce oynayarak daha hızlı geliştirmek yerine daha esnek geliştirme yapabilmenin inceliklerini öğreniyoruz.
Tasarım
Tasarım odaklı stratejileri, ürün ve servis deneyimlerini iyileştirmek için bir
araç olarak kullanmaya yönelik eğitim içerikleri.
Kullanıcı Araştırmaları
Sokağa çık, müşterini tanı...

Geliştirdiğimiz ürünün hedef kitlesini çoğu zaman tanımıyoruz. Kullanıcı araştırmaları müşteriyi anlamak konusunda bize yardımcı olacak.
Tasarım Odaklı Düşünme
Dünya problemleri artık tasarımcı gibi çözüyor...

Dünya tasarımcı gibi problem çözmenin faydalarını keşfetmiş durumda. İnsanı merkeze alan, çözüm önerileri için fikir geliştirip prototipler üretip tekrar kullanıcı ile test eden yaklaşımın detaylarına hakim olacağız.
Servis Tasarımı
Buzdağının her tarafını tasarlamak…

Müşterilerin ürün ile etkileşimindeki tüm sistemi, akışları yani servisi tasarlayarak süreçleri daha pürüzsüz hale getirmeyi öğreneceğiz.
Görsel Düşünme
Ne söylediğimiz değil nasıl görselleştirdiğimiz..

Yeni ürün geliştirme dünyasında yanlış anlaşılmalara kaybedecek vaktimiz yok. Toplantılarda, fikir geliştirme çalışmalarında, bir konu üzerine tartışırken görsel düşünme teknikleri fikir aktarımını kolaylaştıracak.
Kullanıcı Deneyimi Tasarımı
Müşterinin yolculuğunu tasarlamak…

Müşterilerimizin ürün yolculuğunun öncesi, ürün kullanımı ve sonrasını düşünerek bütün süreci tasarlamayı ve ölçümlemeyi öğreneceğiz.
Sunum Tasarımı
“Hayat kötü sunumlar için çok kısa...

“Onlarca fikrimizi sırf onları çok kötü Powerpoint sunumları olarak anlattığımız için çöpe gidiyor. Sunumun hikayesini oluşturmak, sunumu tasarlamak ve sunmak konularına değineceğiz.
Yönetim
Tasarımın algılanabilirliği, araştırılabilmesi ve yönetilebilmesi süreçlerine
odaklanan ve yaratıcı düşünme becerilerine yönelik ders içerikleri.
Yalın Girişim
Sokağa çık, öğren, valide et, olmuyorsa pivot et...

Yalın girişim metodu bize yeni bir iş kurarken takip edebileceğimiz bir yapı öneriyor. Bir fikrin pazarda bir karşılığı olduğunu valide etmeden vakit harcamıyor ve her adımda öğrenerek girişimi geliştiriyoruz.
İş Modelleri
Yeni dönemin yeni iş modelleri...

Ürünümüzü satmak artık eskisi kadar “cool” değil. Ücretsiz vermek, abonelik, kiralama vs. Derken ürün üzerinden bize para kazandıracak model alternatifleri hakkında bilgi sahibi olacağız.
Finans 101
Derdini anlatabilecek kadar finans…

Basit bir şirket bilançosunu okuyabilecek, finans departmanı ile konuşurken derdimizi anlatabilecek kadar finans öğreneceğiz.
Trend Takibi
Trendi trend olmadan önce takip etmek…

Trendlerin lokalde ve globalde nasıl evrildiğini, bunu takip etmek için kullanacağımız araçları öğrenecek ve bir trend artık popüler olduğunda değil daha oluşurken keşfedebileceğiz.
B2B Satış
Metrik odaklı B2B satış..

Satış sürecini lead oluşturmadan başlayıp teklif hazırlamaya ve satışı gerçekleştirmeye kadar bir alışveriş deneyimi gibi tasarlayacak ve ölçümleyeceğiz.
Omnichannel
Çoklu kanallar için bütünleşik stratejiler…

Müşteriler için kanal sadece televizyonda var. Biz çoklu kanal ile onlara ulaşabiliyoruz ama onlar için tekiz. Bu nedenle ihtiyacımız olan “çoklu kanal stratejisinin” nasıl oluşturulacağına hakim olacağız.
Pazarlama
Ürün ve servisleri daha iyi sunmak ve tasarım odaklı stratejileri kullanarak
pazara sunmak için gereken konu başlıkları.
SEO & İçerik Pazarlama
Arama motorları için değil insanlar için içerik...

Arama motoru optimizasyonu ve içerik pazarlama ile müşterilerin ürünümüze ulaşmasını sağlayacak en verimli yollardan birinin teknik ve stratejik yöntemlerini keşfedeceğiz.
Analitik Ölçümleme
Her şeyi ölçebiliyorsak neden her şeyi ölçmüyoruz?

Her şeyi ölçebildiğimiz ürünlerimizde ölçüm araçlarını, kurulumu, ölçülecek parametrelerin belirlenmesini, raporlamayı, analiz etme ve analiz sonuçlarını aksiyona dönüştürme konularında detaylı bilgiler edineceğiz.
Sosyal Medya
Takipçi sayısı vs. Müşteri etkileşimi

Sosyal medya hesaplarımızdaki varlığımızı takipçi sayımıza göre değerlendirmeyecek müşterilerimize dokunacağımız ve onlarla etkileşime geçebileceğimiz kanallar olarak göreceğiz.
Growth Hacking
Büyümeyi hızlandırmak mümkün…

Girişimlerin her aşamada ana önceliği olan büyümeye yapısal bir yaklaşım sunan “Growth Hacking” ile büyümeyi hızlandıracak taktiklere ve kullanım şekillerine hakim oluyoruz.
Hikayeleştirme
Anlatmanın farklı hali…

Bir fikri,içeriği veya sunumu karşı tarafa en fazla etki edecek şekilde aktarabilmenin yöntemlerini keşfedeceğiz.
Oyunlaştırma
“Oyun ile etkileşim…”

Kullanıcı motivasyonlarını ve ihtiyaçlarını belirleyip ürünlerdeki kullanıcı etkileşimini artırmak için süreçlere oyun katıp oyunlaştıracağız. Oyun teorisi, psikolojisi ve oyunlaştırma yöntemlerini öğreneceğiz.

Hemen İletişime Geç

Teşekkürler! Mesajın alındı.
Bir hata ile karşılaştık. Lütfen tekrar dene.