Homepage

Akıllı Antrenman Sistemleri

İhtiyaç:

Temel ihtiyaç antrenmanların oyunlaştırılması ve futbolcuların antrenmanlarda daha fazla süre geçirmesini sağlayacak etkileşimli cihazların yapılması.

Futboldan biraz basketbola kayıp sözü Obradovic’e bırakalım, o bize çok çalışmanın ne getirdiğini anlatsın:

”Maçlardan sonra zorunlu idman koymadığım günlerde, genellikle yardımcılarım oyuncularla geceden iletişim kurar ve ‘Yarın gelin’ derler. Bu gruba da ufak sakatlıkları bulunanlar ya da genç oyuncular dâhil olur genellikle. Bu sene de takımı test etmedim.

Yardımcılarıma bir maçtan sonra ‘Yarın kimseye haber vermeyin’ dedim. Maçtan sonraki gün Ülker Arena’ya geldik ve baktık ki kimse yok. Ben şut attım. Dejan Bodiroga neden büyük bir oyuncuydu? Sadece takımı için uğraşan adam nasıl böylesine büyük yıldız oldu? Çalışarak, çalışarak ve çalışarak… Bodiroga’nın rutinini şöyle anlatayım:

-Avrupa maçı yaptık, kaybettik:
Dejan ertesi gün idmanda.
-Avrupa maçı yaptık, kazandık:
Dejan ertesi gün idmanda.
Avrupa maçı yaptık, 40 attı:
Dejan ertesi gün idmanda.

Obra’nın ve Bodiroga’nın önünde saygıyla eğilip sporda iyi olmanın ANA şartına getiriyoruz konuyu. ÇOK ÇALIŞMAK

Outliars kitabının yazarı Malcolm Gladwell ​10.000 saat kuralıyla şunu söyler: Bir konuda uzmanlaşmak için en az 10.000 saat üzerinde çalışılması gerekir. Hadi futbola uyarlayalım bu kuralı: Futbolcuların iyi futbolcu olması için 10 bin saat çalışması, golcülerin iyi golcü olması için 10 bin gol atması, kalecilerin de iyi kaleci olması için 10 bin şut kurtarması (veya gol yemesi 🙂 ) gerekiyor.

Öneri:

Ürün 1: Şut Duvarı

5 satır ve 7 sütundan oluşan, her bir karede titreşim sensörleri ve led’ler olan bir duvar yapacağız. Kişilerin şut antrenmanlarını eğlenceli hale getirmek için de oyun level’leri tasarlayacağız.
Klasik bir oyunda şu 3 aşama olacak:

Geri Sayım
Zorluk Seviyesi Giderek Artan 10 Şut
Puanlama

Ürün Görselleri:
Ürün 2: Lobster

Fifa’18 oyunundaki kovalardan esinlenerek oluşturulan ürün şut duvarı ile benzer mantıkta çalışıyor.

Ürün Videosu
Paylaş

Diğer Fikirler

Akıllı Teknolojiler Deneyim Merkezi

Fikrimiz: Akıllı teknolojileri Nesnelerin internetini (IoT) merkeze alarak, buna bağlı olan arttırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik, sensörler ve yapay zeka gibi teknolojileri; z ve alfa kuşaklarının…

Devamını Oku

Quick Check-Up

İhtiyaç: 2-3 saat süren Check-up süreci özellikle beyaz yakalı çalışanlar için zaman nedeniyle problem oluşturuyor. Check-up sürecinin hızlanması gerekiyor. Fikir 1: Check-up Kit Kişilerin evine…

Devamını Oku

Sosyal Bankacılık

Fikrimiz: Bankacılık ve finans geçmişiniz bir sosyal ağ timeline’ı gibi tasarlansa nasıl olurdu? Geçmiş, şu an ve geleceğe ışık tutan bir ürün geliştirilebilir.Timeline:…

Devamını Oku